• 2 % pre Obchodnú akadémiu

• Vážení kolegovia, rodičia, priatelia školy,

opäť prišiel čas, kedy ako riaditeľka školy môžem „zabojovať“ o Vaše 2% zo zaplatenej dane našej i Vašej škole – Obchodnej akadémii Považská Bystrica.

Finančné prostriedky v našom rozpočte sú veľmi obmedzené a žiaľ nepostačujú na krytie nákladov spojenými s aktivitami, ktoré naša škola ponúka a vďaka ktorým sa teší veľkému záujmu o štúdium u nás zo strany uchádzačov. O tzv. daňovú asignáciu sa uchádzame, aby sme i naďalej mohli podporovať aktivity našich žiakov, či už vo vedomostných alebo športových súťažiach, výmenných pobytoch a iných školských i mimoškolských aktivitách a neustále modernizovať vyučovací proces. Aj vďaka Vašim 2% môžeme financovať našim prvákom kurz bežkovania, prispieť im na zahraničného lektora, na zahraničné pobyty, exkurzie, odmeny pre študentov.

Už niekoľko rokov spolupracujeme s Nadáciou Spoločne pre región so sídlom Framborská 12, 010 01 Žilina, ktorá výber formálne zabezpečí a túto službu vykonáva pre nás zadarmo. Ak sa rozhodnete darovať 2% z dane z Vášho príjmu Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici, poprosím Vás o doručenie týchto dokumentov:

• Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (ak ste zamestnanec/zamestnankyňa, toto Vám dá Váš zamestnávateľ vyplnené a potvrdené)
            • Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov.pdf (vpisovateľné PDF, dostupné po kliknutí)
            • V prípade, že si daňové priznanie robíte sami, prosíme o doloženie prefotenej časti s Vašim podpisom tohto daňového priznania v ktorom uvádzate, že 2% zaplatenej dane darujete Nadácii Spoločne pre región.
            • Ak máte istotu, že Vyhlásenie je správne vyplnené, môžete ho spolu s Potvrdením o zaplatení dane (ktoré dostanete od svojho zamestnávateľa) zaniesť priamo na Daňový úrad. Fotokópiu Vyhlásenia môžete vhodiť do schránky v budove školy, alebo mailom zaslať na adresu anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk.
            • Tlačivká na 2% si môžete vyzdvihnúť aj u nás v škole u pani Kudelčíkovej.

Finančné prostriedky získané z daňovej asignácie sú zdrojom financovania Výboru rodičov Obchodnej akadémie Považská Bystrica, sú rodičmi schvaľované a pravidelne kontrolované.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať pani Annu Kudelčíkovú na: anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk alebo na telefónnom čísle 0903 568 990.

Veľmi pekne Vám ďakujem v svojom mene i v mene mojich kolegov a našich žiakov za spoluprácu a Vašu podporu.

S úctou a pozdravom

PhDr. Katarína Dudrová

Príloha: Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov.pdf

• Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

• Dňa 15.02.2024 sa v Prievidzi uskutočnilo krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu reprezentoval  v kategórii 2C ( pobyt  žiaka v nemecky hovoriacej krajine alebo v inej krajine, v ktorej vyučovacím jazykom je NJ,  trval dlhšie ako dva mesiace), žiak 2. A triedy, Jonas Mayr, ktorému v silnej konkurencii spomedzi 10 súťažiacich uniklo víťazstvo doslova o vlások.

Jonas sa umiestnil na krásnom 2. mieste a srdečne mu blahoželáme k tomuto krásnemu úspechu.