• 2% pre Obchodnú akadémiu

• Vážení kolegovia, rodičia, priatelia školy,

tak ako každý rok, aj tento si dovoľujem osloviť Vás s prosbou o venovanie svojich 2% zo zaplatenej dane našej i Vašej škole – Obchodnej akadémii Považská Bystrica

Financovanie školstva je zložité a  nepostačujúce na pokrytie všetkých nákladov súvisiacich s našimi aktivitami. Preto sa aj my uchádzame o tzv. daňovú asignáciu, aby sme i naďalej mohli podporovať aktivity našich žiakov, či už vo vedomostných alebo športových súťažiach, výmenných pobytoch a iných školských i mimoškolských aktivitách a neustále modernizovať vyučovací proces.

Už niekoľko rokov spolupracujeme s Nadáciou Spoločne pre región so sídlom Framborská 12, 010 01 Žilina,  ktorá výber formálne zabezpečí a túto službu vykonáva pre nás zadarmo.

Ak ste sa rozhodli darovať 2% z dane z Vášho príjmu Obchodnej akadémii v Považskej Bystrici, poprosím Vás o doručenie týchto dokumentov:

• Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov (ak ste zamestnanec/zamestnankyňa, toto Vám dá Váš zamestnávateľ vyplnené a potvrdené)
            • Vyhlásenie o poukázanie sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov (dostupné po kliknutí)
            • V prípade, že si daňové priznanie robíte sami, prosíme o doloženie prefotenej časti s Vašim podpisom tohto daňového priznania v ktorom uvádzate, že 2% zaplatenej dane darujete Nadácii Spoločne pre región.
            • Ak máte istotu, že Vyhlásenie je správne vyplnené, môžete ho spolu s Potvrdením o zaplatení dane (ktoré dostanete od svojho zamestnávateľa) zaniesť priamo na Daňový úrad.
            • Fotokópiu Vyhlásenia je potrebné, kvôli adresnosti vašich poukázaných 2%, vhodiť do schránky v budove školy, alebo mailom zaslať na adresu anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk.

Váš súhlas s daňovou asignáciou Vás nestojí ani euro navyše. Budem však veľmi rada, ak tieto peniažky nenecháte štátu, ale ich venujete práve v prospech Vašich detí. Finančné prostriedky získané z daňovej asignácie sú zdrojom financovania Výboru rodičov Obchodnej akadémie Považská Bystrica, sú rodičmi schvaľované a pravidelne kontrolované.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať pani Annu Kudelčíkovú na: anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk alebo na telefónnom čísle 0903 568 990.

Veľmi pekne Vám ďakujem v svojom mene i v mene mojich kolegov a našich žiakov za spoluprácu a Vašu podporu.

S úctou a pozdravom

PhDr. Katarína Dudrová