• 2%

• Milé kolegyne, milí kolegovia, rodičia a priatelia školy,

nedávno som Vás oslovila, či už osobne alebo prostredníctvom Vašich detí, o pomoc pri tzv. daňovej asignácii. Budeme Vám veľmi vďační, ak ich darujete prostredníctvom Nadácie Spoločne pre región našej škole. Nakoľko Nadácia Spoločne pre región zbiera 2% pre viacero organizácii, je dôležité, aby naša škola vedela zdokladovať tie „svoje“. Ak máte istotu, že Vyhlásenie je správne vyplnené, môžete ho spolu s Potvrdením o zaplatení dane (ktoré dostanete od svojho zamestnávateľa) zaniesť priamo na Daňový úrad. Fotokópiu Vyhlásenia môžete vhodiť do schránky v budove školy, alebo mailom zaslať na adresu anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk. Do schránky môžete vhodiť aj originály Vyhlásenia spolu s Potvrdením a my ho na Daňový úrad odovzdáme za Vás. Ak Vyhlásenie neviete vyplniť, podpíšte sa na miesto „podpis daňovníka“ a spolu s Potvrdením vhoďte do schránky a my ho vyplníme a odovzdáme za Vás. Ak potrebujete poradiť, píšte na anna.kudelcikova@oapb.tsk.sk, volajte 0903 568 990, prípadne môžete kontaktovať pracovníčku cez Messenger (Anna Kúdelčíková). Ak ste podávali Daňové priznanie, v ktorom ste nám darovali 2%, potrebujeme fotokópiu strany daňového priznania, na ktorej je o tom doklad. Okienko „podpis daňovníka“ musí byť podpísané. Pani Kudelčíková je v škole k dispozícii od 8.00 do 12.00 hod, schránka je umiestnená pri hlavnom vchode. Srdečne Vám ďakujem. V svojom mene, ale hlavne v mene našich žiakov.

poverená riadením školy

• Aj v čase „korona“ vieme vyučovať INAK

• V minulom školskom roku sme v rámci tried s rozšíreným vyučovaním účtovníctva realizovali rôzne aktivity na tému Vyučovanie inak. Nezaháľame ani v tomto školskom roku. Len sme,  tak ako všetci okolo, zmrazení „korona“ pandémiou. Pracujeme aj doma s rúškami aj bez nich, s perom aj s klávesnicou. Máme rozrobených niekoľko projektov. Niektoré realizovať nemôžeme – ale niektoré nám priamo kypia pod prstami. Jedným z takých je aj pokus o zapojenie sa do celoslovenskej a medzinárodnej súťaže Spotrebiteľská výchova žiakov – Spotreba pre život. Súťažnou úlohou roka 2020 bolo vytvoriť časopis na tému: „Spotrebiteľ na internete a ochrana autorských práv.“ Na projekte pracovali študenti II. D a III. D triedy. Podľa pravidiel sme vytvorili sme 9 redakčných rád po 3 študentoch a vzniklo 9 dielok. Teda iba 8, lebo jedna skupina výsledný produkt doteraz nedodala. Štyri z týchto mini časopisov, ktoré splnili podmienky témy zadania sme už zaslali do súťaže. Môžete sa aj vy pokochať týmito žurnalistickými prvotinami a zároveň sami posúdiť, ktoré z nich do súťaže patria a ktoré by ste vybrali.

ML

OA-PB-Dumoska.pdf
            OA-PB-NetworkUsers.pdf
            OA-PB-Ochrana-na-internete.pdf
            OA-PB-Recap.pdf
            OA-PB-SE-MA-Security-Magazine.pdf
            OA-PB-Spotrebitelsky-zurnal.pdf
            OA-PB-SPRIEVODNIK.pdf
            OA-PB-SOVA.pdf

• SKVELÁ SPRÁVA!

• Majka Kostelanská volejbalistkou roka!

Naša absolventka (maturantka 2012) Majka Kostelanská sa stala volejbalistkou roka!! Veľká pochvala, uznanie a poďakovanie patrí aj bývalému riaditeĺovi obchodnej  akadémie a zároveň dlhoročnému trénerovi  Palkovi Kováčikovi a jeho manželke Magduške.

Palko, Magduška, tomuto sa hovorí zadosťučinenie za Vašu dlhoročnú úspešnú trénerskú prácu 👍

Obrovská gratulacia za nás všetkých, Majka!