• Deň otvorených dverí TSK

     • Aj tento rok 01. 10. 2019 nám svoje dvere otvoril Trenčiansky samosprávny kraj a my, 3. A, sme sa mohli pozrieť do jeho vnútra. Napriek meškaniu vlaku sme si cestu do Trenčína užili. Pred vstupom do budovyTSK už čakali mladí v kroji a na ruku nám dali náramok s ľudovým vzorom a názvom podujatia.  Potom nám pani profesorky dali program podujatia a rozchod na individuálne skúmanie rôznych stánkov. K dispozícii boli ochutnávky, informačné materiály, napríklad o modrotlači, ale i možnosť kúpiť si výrobky   od domovov sociálnych služieb na podporu znevýhodnených ľudí. Nejaký čas sme tiež strávili vymaľovávaním obrázkov s ľudovým motívom, čo bolo príjemným navrátom do detských čias . So spolužiakmi a pani profesorkami Jarošovou a Haškovou sme si exkurziu veľmi užili, dozvedeli sme sa mnoho nových informácií a strávili spolu pekné jesenné dopoludnie, za čo im a pánovi riaditeľovi veľmi ďakujeme.

     • Čo má spoločné aerial hoop a obchodná?

     • Do našej triedy 3.A, pribudla nová majsterka, a to rovno Európy. Annabella sa venuje mnohým športom, toto prestížne ocenenie však získala za aerialhoop, zaujímavé spojenie tanca, hudby,  akrobatiky a zaveseného železného kruhu, kde sa celá choreografia odohráva. Aspoň podľa mňa...

      Annabella, trafila som sa aspoň trochu?

      Vystihla si to úplne presne. Aerial hoop znamená v preklade vzdušný alebo aj lietajúci kruh. Je to cirkusové umenie, ktoré ešte prednedávnom robili len akrobati z cirkusu, ale postupne sa toto umenie stáva športom a učia sa ho aj úplne obyčajní ľudia, ktorí si chcú zacvičiť, naučiť sa nové veci, prekonávať svoj strach a zároveň si chcú vyčistiť hlavu od každodenných povinností. Každý začíname od základov a učíme sa najľahšie cviky, ktoré neskôr spájame do choreografií a k tomu pripájame ťažšie a ťažšie variácie a cviky.

      Ako si sa vlastne na Majstrovstvá Európy dostala?

      V máji som sa zúčastnila Majstrovstiev  Slovenska organizovaných Slovenskou asociáciou aerial športov, kde som sa nominovala aj na Majstrovstvá Európy a ako jediná Slovenka som sa rozhodla ísť ďalej reprezentovať Slovensko.

      Aký bol proces „zhotovovania“ tvojej víťaznej choreografie? Ako dlho trval?

      Ako prvé som si musela zvoliť tému choreografie a hudbu. Vybrala som si pieseň Bohemian Rhapsody a kostým, v ktorom som súťažila, mal pripomínať Freddieho Mercuryho. Potom som začala pomaly tvoriť choreografiu a vkladať rôzne nové, ťažšie a nebezpečnejšie cviky, ktoré som veľakrát menila a upravovala. Bolo náročné každý jeden cvik vložiť do hudby tak, aby to všetko dokopy ladilo, preto mi  trvalo zhruba dva mesiace dostať choreografiu do finálnej podoby, s ktorou som bola spokojná.

      Myslela si už pri tréningoch, že by to mohla byť tá choreografia, čo ti pridelí titul majsterky?

      S touto myšlienkou som sa na tréningoch trochu pohrávala, a preto som sa snažila trénovať viac a tvrdšie a obetovať tomu ešte viac času a energie. Snažila som sa odlíšiť od ostatných súťažiacich a to sa mi aj podarilo, za čo som veľmi rada.

      A čo tvoje pocity na súťaži? Aká atmosféra panovala a aké boli tvoje pocity pri preberaní medaily?

      Myslím si, že veľa ľudí pozná ten pocit nervozity a trémy, keď má vystúpiť pred ľudí a odprezentovať svoju prácu v čo najlepšom svetle. Bola som veľmi nervózna a bála som sa, aby sa niečo nepokazilo a všetko vyšlo tak, ako malo, keďže kruh bol lepivý a pri niektorých cvikoch sa mi naň lepil kostým. Atmosféru som si veľmi užívala, bol to skvelý pocit počuť ľudí tlieskať pri každom mojom vydarenom cviku. Bola som veľmi šťastná, keď som si preberala medailu a úprimne ma to dojalo.

      Máš za sebou úžasný úspech, ku ktorému ti všetci gratulujeme. Na čo sa môžeme tešiť ďalej? Aké sú tvoje plány a ciele v aerial hoop?

      Budúci rok plánujem ďalšie súťaže už v kategórii profesionálov, kde nemám veľké nádeje, ale chcem sa posunúť ďalej a získať nové skúsenosti. Taktiež do ďalekej budúcnosti plánujem  stať sa porotkyňou a zároveň sa osamostatniť vo vyučovaní kruhov a mať svoju vlastnú školu, cirkusovú školu -  či už pre deti alebo dospelých. 

      Ďakujem Annabella, všetci ti gratulujeme a sme na teba pyšní. Veľa ďalších úspechov!

      Nika, 3.A

   • Kontakty

    • Obchodná akadémia, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica
    • sekretariat@oapb.sk
    • web@oapb.sk
    • +421 42 432 38 42 (sekretariát) +421 42 432 38 63 (zástupkyne) +421 42 432 22 35 (spojovateľka)
    • Jesenského 259/6 017 44 Považská Bystrica
    • E-mail učiteľov: meno.priezvisko@oapb.sk (bez diakritiky)
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje