• ...naša škola...

    • Škola a jej zameranie

     Krátka prechádzka školou...

     Kredity učiteľov

     v tabuľke (pdf)


     Minister Juraj Draxler ocenil pedagógov za celoživotnú prácu

     26.03.2015 - https://www.minedu.sk/minister-juraj-draxler-ocenil-pedagogov-za-celozivotnu-pracu/

      Učitelia a pedagogickí zamestnanci si dnes pri príležitosti blížiaceho sa Dňa učiteľov (28. marca 2015) prevzali v Bratislave z rúk ministra školstva Juraja Draxlera ocenenia za mimoriadne úspechy vo svojej pedagogickej práci. Veľké i Malé medaily sv. Gorazda a ďakovné listy dostalo celkovo 66 učiteľov a pracovníkov v školstve. "Vaše povolanie patrí k najnáročnejším, vyžaduje si celého človeka a často prináša aj pocity sklamania alebo nedocenenia. Súčasne však táto vaša práca vie dať pedagógovi veľa radosti, vtedy, keď vidí zmysluplnosť svojho snaženia v podobe úspechov a dobrého rozvoja svojich žiakov," uviedol vo svojom príhovore šéf rezortu školstva. Pedagógom zároveň poďakoval za profesionálny prístup. Ministerstvo sa bude podľa jeho slov naďalej snažiť zlepšovať postavenie učiteľov. "Aj na tomto mieste by som chcel opätovne vyjadriť vôľu rezortu a celej vlády napriek nie ideálnemu stavu verejných financií, ďalej zlepšovať vaše materiálne ohodnotenie aj podmienky na vašu prácu," dodal. Na slávnostnom odovzdávaní ocenení sa zúčastnil aj predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini.

           Medaily sv. Gorazda udeľujú ministri školstva pri príležitosti Dňa učiteľov  pedagógom, školským pracovníkom a pracovníkom v iných oblastiach spoločenského života od roku 1999. Dostávajú ich tí, ktorí vykonali záslužnú prácu pre školy a žiakov. Ide o najvyšší stupeň ocenenia v rezorte školstva.


     Zdroj: TASR

     Medzi ocenenými bol aj náš kolega

     Mgr. Pavel Kováčik

     OA, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica

     za dlhoročnú pedagogickú prácu, profesijný a odborný prínos a reprezentáciu regiónu i Slovenska vo volejbale


     Na konci júla sme sa dozvedeli fantastickú správu (hodnotenie škôl inštitútom INEKO - 4. miesto v rámci Slovenska; btw., v SR je vyše dvetisíc stredných škôl).
     Asi si naplno neuvedomujeme, čoho súčasťou sme.
     Naša škola sa tretí raz za sebou (!!!) dostala medzi absolútnu špičku stredných škôl...!!!
     Ide o komplexné hodnotenie škôl. Všetci, čo ste súčasťou tohto zaujímavého a úspešného príbehu, môžete byť aj na seba právom hrdí. Učitelia, študenti, absolventi, ale aj rodičia a všetci, čo svojou troškou prispeli.
     Byť medzi top v tomto hodnotení je zaväzujúce a potešujúce zároveň. Mňa teší o to viac, že sme dokázali postavenie obhájiť bezbolestne a s potešením - dokážeme sa zabaviť, máme kopec mimovyučovacích aktivít, poskytujeme svojim študentom výnimočné veci - LkW Walter, čínština, Forex, výmenné pobyty, športové triedy a športové sústredenia, informatické triedy a info-sústredenia, debatný klub, študenti majú možnosť spraviť si štátnice zo strojopisu, získať certifikát z podvojného účtovníctva od firmy Kros alebo dokonca certifikát z University of Cambridge, ale aj "prkotiny" typu "Noc v škole" alebo pizza za najlepšiu dochádzku a podobne. Čínštinu sme mali ako prvá stredná škola v Čechách a na Slovensku. Ako jediná škola v republike sme spoluzakladateľskou organizáciou oblastnej organizácie(!), konkrétne Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horné Považie. Pri vymenúvaní úspechov má špeciálne miesto titul majstrov sveta stredných škôl v hádzanej 2010. Tiež nemôžem nespomenúť dvojnásobného majstra SR v spracovaní textu na počítači Jara Ziga, ale tiež dvojnásobného vicemajstra Európy v naturálnej kulturistike Tomáša Prostináka.
     Dá sa pokračovať... Robíme Miss OA, tradície, súťaže Master of Bussiness alebo Mladého účtovníka... Je toho veľa. A veľa je toho vďaka nám všetkým. My všetci môžeme byť na našu školu hrdí...

     Tabuľky, informácie tu...


      

  • Kontakty

   • Obchodná akadémia, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica
   • sekretariat@oapb.sk
   • web@oapb.sk
   • +421 42 432 38 42 (sekretariát) +421 42 432 38 63 (zástupkyne) +421 42 432 22 35 (spojovateľka)
   • Jesenského 259/6 017 44 Považská Bystrica 017 44 Považská Bystrica Slovakia
   • E-mail učiteľov: meno.priezvisko@oapb.sk (bez diakritiky)
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje