• Milí deviataci

     • Pozývame Vás na návštevu školy prostredníctvom prezentácie, kde sa dozviete všetko, čo Vás možno nie len ohľadom štúdia u nás zaujíma. A ak sa predsa niečo nedozviete, neváhajte nás kontaktovať. Sledujte naďalej našu stránku, spravíme všetko preto, aby ste nás mohli navštíviť osobne na dni otvorených dverí.

      Tešíme sa na Vás!!!

      S pozdravom 

      Katarína Dudrová 

      riaditeľka školy

      Prezentácia školy (ppsx-180 MB, pdf - 6 MB)

       

     • „Cestujeme v čase do roku 1989“

     • V decembri naši štvrtáci (4.A a 4.D) v rámci projektu VEDIEŤ VIAC cestovali v čase do roku 1989 cez osobný príbeh o histórii našej krajiny a Európy v zlomovom roku 1989. Nezisková organizácia SEEDS si pre nás pripravila interaktívne prezentácie so sprievodcom/právnikom Petrom Reom a politologičkami Evou Plánovskou a Alenou Koščovou. Prierez historických udalostí nám priblížili cez spomienky, predmety a krátke videá. Dozvedeli sme sa, čo viedlo k Nežnej revolúcii a aj to, čo sa dialo potom.

      Projekt VEDIEŤ VIAC realizuje nezisková organizácia SEEDS pod záštitou MŠ SR, vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje. 

     • OZNAM

     • dovoľujeme si Vám oznámiť, že vzhľadom k neustále sa zvyšujúcim cenám potravín, energií a surovín zvyšujeme od 1.12.2021 cenu stravnej jednotky pre žiakov zo sumy 1,43 eur na 1,79 eura.

       

      Za pochopenie ďakujem,

      Zdena Melicheríková

     • Dňa 12. 11. 2021 sa konala olympiáda v ANJ

     • Umiestnenie:

      kategória 2A:

        1. miesto - Alexandra Bogdánová (2.A)
        2. miesto - Adela Hrabošová (1.A)
        3. miesto - Dorota Ďuranová (1.A)

      kategória 2B:

       1. miesto - Adrián Masný (3.A)
       2. miesto - Lucia Krajčíová (3.A)

      Do okresného kola postupujú Alexandra Bogdanová a Adrián Masný.

      Ďakujeme žiakom za účasť a víťazom blahoželáme!!!

      Lenka Slaziníková a Jaroslava Gicová

     • Zdolali sme aj iBobra

     • V dňoch 9. 11. 2021 a 11. 11. 2021 sa 176 žiakov našej školy zúčastnilo online celoštátneho kola medzinárodnej informatickej súťaže iBobor. Žiaci súťažili prevažne v škole v dvoch kategóriách:

      • Junior (114 žiakov)
      • Senior (62 žiakov)

      V kategórii Junior najlepšie výsledky dosiahli:

      • Linda Lengyelová a Marián Mališ z 2. D a obsadili v konkurencii 6 234 súťažiacich 72.-93. miesto s percentilom 99,11 %,
      • Vanesa Masaryková (2. D) a Samuel Čička (2. D) s percentilom 97,59 %,
      • Katarína Lokajová (2. D) s percentilom 94,85 %,
      • Petronela Rágulová (2. A) a Henrieta Hehejíková (1. D) s percentilom 88,64 %,
      • Alžbeta Janíková (1. C) s percentilom 87,41 %.

      V kategórii Senior sa v konkurencii 3 229 súťažiacich najlepšie darilo žiakom:

      • Josefovi Matunovi (3.D) s percentilom 95,67 %,
      • Monike Vrančíkovej (3D) a Marošovi Nedoszóckemu (3D) s percentilom 83,78 %.

      Podrobnejšie informácie o súťaži nájdete na webovej stránke www.ibobor.sk.

      Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť.

     • Milí študenti,

     • dnes, 17.novembra oslavujeme nielen Deň boja za slobodu a demokraciu, je to štátny sviatok pripomínajúci Nežnú revolúciu v roku 1989. Pre Vás je to predovšetkým však Váš sviatok označovaný ako Deň študentstva.

      Dovoľte mi, aby som Vám v svojom mene, ale aj v mene všetkých Vašich učiteľov zablahoželala k dnešnému sviatku a popriala Vám to najdôležitejšie. ZDRAVIE. Je to klišé, ale práve v tomto období si uvedomujeme, že to zdravie je naozaj to najdôležitejšie v živote človeka. Pokiaľ sme zdraví, máme všetko. Užívajte si teda v zdraví každý jeden deň Vášho krásneho študentského života  a plňte si svoje sny.

      S láskou Vaša riaditeľka

      Katarína Dudrová

      P.S. Prikladám krátku, trojminútovú  spomienku na udalosti v novembri 1989.

     • Erasmus+ v Holandsku

     • V dňoch 11. 10. - 15. 10. 2021 sa garantky projektu Erasmus+ PhDr.Miroslava Hamárová, Mgr.Tatiana Richardson a  žiaci 3. A triedy Gabriela Briestenská, Martina Kameníková, Adrián Masný, Michaela Matejková, Alexandra Ondrušová a Alexandra Stachová zúčastnili  medzinárodného projektu  Erasmus+ v Holandsku. Odcestovali sme v ranných hodinách na letisko do Viedne a letecky sme sa prepravili do Eindhovenu v Holandsku. Odtiaľ nás čakala cesta autobusom a vlakom a vo večerných hodinách sme už boli na mieste v Oldenzaale, kde sme boli ubytovaní. Druhý deň sme sa zapojili do aktivity ,,Cross the line” a spoznali sa tak viac navzájom s ostatnými výmennými partnermi z Nórska, Holandska a Nemecka. Následne sme každá krajina prezentovali vopred pripravenú prezentáciu o Startupoch v našej krajine. Absolvovali sme prednášku Mitchella Browna o motivácii a úspechu a večer nechýbala grilovačka a spoločná zábava s názvom ,,Black night”. V stredu sme odcestovali do mesta Enschede, kde sme navštívili futbalový štadión FC Twente a neskôr sme mali ďalšiu prednášku o biznise v budove vyššej školy Saxion. Nechýbal čas na nákupy a večer sme mali úžasnú večeru v talianskej reštaurácií Happy Italy. Večerný program doplnil biliard a dobrá nálada, ktorá nás sprevádzala celý čas. Vo štvrtok sme navštívili školu študentov z Holandska Roc van Twente v meste Hengelo, kde sme mali  workshop a vychutnali sme si výborný obed a večeru v meste Almelo. Večer, po návrate na ubytovanie, sme sa rozlúčili s výmennými partnermi a v piatok skoro ráno sme sa už vydali na celodennú cestu domov. Veľmi sme si pobyt užili, priniesli sme si nezabudnuteľné spomienky a množstvo poznatkov a skúseností do života. Už sa veľmi tešíme na príchod našich zahraničných partnerov na Slovensko! 

      Martina Kameníková 3. A

     • ERASMUS DAYS 2021 NA OBCHODNEJ AKADÉMII POVAŽSKÁ BYSTRICA

     • Obchodná akadémia sa s chuťou zapája do aktivít v rámci Erasmus Days. Svoju činnosť sme rozdelili na viacero úsekov. Naši prváci(1.A) spolu so svojou triednou učiteľkou PaedDr. Lenkou Slaziníkovou vyčistili a upratali verejné priestory – zrealizovali sme tak  Zelený Erasmus+.

      Počas Erasmus Days sa naši študenti z 3. A spolu so svojimi vyučujúcimi – PhDr. Mirkou Hamárovou a Mgr. Táňou Richardson zúčastňujú mobility v Holandsku spolu s partnerskými školami z Nemecka, Holandska a Nórska v rámci  projektu Start Up International. Cieľom  aktivít je zaviesť predmet Podnikanie do kurikula a urobiť prieskum o startupoch v jednotlivých krajinách. Aktuálne správy z každého dňa nájdete na FB.

      Pre nedočkavcov – naši študenti nám  pripravili skvelú nástenku o svojom projekte, viac sa dozvieme osobne po ich návrate domov. Tešíme sa na všetky novinky, ktoré nám prinesú. :-)

     • Európsky deň jazykov 28.9.-12.10.2021

     •      Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov a podporiť rozvoj viacjazyčnosti a kultúrnej rozmanitosti.

           Na našej škole prebiehal tento projekt v týždni od 28. 9. do 12. 10. 2021, počas ktorého sme splnili náš vytýčený cieľ a spoločne sme tak učitelia cudzích jazykov ako aj žiaci dokázali, že cudzie jazyky sa dajú učiť aj hravou formou cez povzbudzovanie  a rozvíjanie  komunikačných zručností v zábavnom a nestresujúcom kontexte.

           Naši učitelia si pre žiakov pripravili množstvo zaujímavých aktivít, napr. jazykové hry, kvízy, hádanky, žiaci spievali pesničky, precvičili si jazykolamy, najdlhšie slová používané v krajinách EU, idiómy v bežnom živote, vytvorili jedálny lístok európskych krajín, pexeso na rozšírenie slovnej zásoby. V rámci aktivity Cestujeme po Európe si osvojovali najčastejšie používané výrazy vo viacerých jazykoch a na základe vypočutého textu sa snažili rozpoznať cudzí jazyk. Žiaci počas týchto niekoľkých  dní dokázali, že majú k jazykom pozitívny vzťah, o čom svedčí aj ich aktivita na hodinách.

           Európsky deň jazykov vyhodnotili žiaci aj učitelia anglického, nemeckého a ruského jazyka ako skvelý, zábavný a poučný. Veľký prínos videli najmä v tom, že sme si všetci uvedomili, aký veľký význam má výučba cudzích jazykov a že učiť cudzí jazyk sa dá aj inak, a to zábavnejšie a s úsmevom na tvári. Ďalší rok si ho určite zopakujeme znova.

           My učitelia veríme, že touto cestou sa nám podarilo naďalej udržať záujem našich žiakov o cudzie jazyky.

           Známy nemecký filozof povedal: „Kto hovorí cudzím jazykom len trochu, má z neho väčšiu radosť než ten, kto ho ovláda dobre.“

                                                                                                                                        PaedDr. L. Slaziníková

     • Konferencia Erasmus+

     • Dňa 16. 09. 2021 sa garantky projektu Erasmus+ PhDr.Miroslava Hamárová, Mgr.Tatiana Richardson a  žiaci 3. A triedy Gabriela Briestenská, Martina Kameníková, Adrián Masný, Michaela Matejková, Alexandra Ondrušová a Alexandra Stachová zúčastnili  medzinárodnej konferencie Erasmus+ prostredníctvom online platformy Webex, a pokračovali tak v nadviazanom kontakte so svojimi výmennými partnermi z krajín Nemecka, Nórska a Holandska. Na začiatku mítingu sme dostali úvodné pokyny, kompetentní nám poskytli aktuálne informácie o projekte a spoločne sme potom prostredníctvom kolaboratívnej tabule pracovali na úlohách, ktoré sme dostali vopred, ako napríklad:

      Aké vlastnosti potrebuje začínajúci zakladateľ startupu, aby bol úspešný? Aké sú podľa vás zákonné požiadavky na založenie spoločnosti? Aká je poskytovaná pomoc pre startupy z EÚ, vlády, regiónu? Aké sú možnosti financovania startupu? Je networking dôležitý pre startupy?

      Neskôr sme so svojimi zahraničnými partnermi komunikovali v anglickom jazyku a vymieňali si kontakty na sociálnych sieťach, aby sme spolu mohli komunikovať aj mimo mítingu. Na konci online stretnutia sme sa dozvedeli užitočné informácie pred odcestovaním na pobyt do Holandska, ktorý sa bude konať v termíne 11.10. - 15.10. 2021. Veľmi sa už na tento pobyt všetci študenti tešíme.

      Obsah a ciele projektu Erasmus+ si môžete prečítať TU.

      Martina Kameníková

     • Európsky týždeň športu- vyhodnotenie

     • Športový sviatok pod oficiálnym názvom "Európsky týždeň športu" alebo výstižnejšie  "Obchoďáci športujú", ktorý sa konal dňa 14.09.2021 na našej škole, očarujúco zachytila a úžasne spracovala Ing. Miriam Lidajová, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Po kliknutí na položku "Čítať viac" alebo na "tento odkaz", si teraz môžete vychutnať skvelý športový výkon našej školy aj z pohodlia vášho domova. Pre úplnosť ešte "trošku" čísel.

       

      Vyhodnotenie športového dňa zo 14.9.2021

      Bežecká štafeta:

      zapojených: 1. ročník: 57 študentov, odbehli spolu 54 km

                          2. ročník: 52 študentov, odbehli spolu  67,4 km

                          3. ročník: 53 študentov, odbehli   61,2 km

                          učitelia: 10 učiteľov, odbehli 10,4 km

      Spolu bežalo: 162 študentov a 10 učiteľov OA a nabehali spolu 193 km.

      Poradie:

      1. miesto 1.D -  získava 1 deň riaditeľského voľna (zúčastnení žiaci)

      2. miesto 2.C -  zúčastnení žiaci získavajú neskúšanku od riaditeľky školy

      3. miesto 3.A -  zúčastnení žiaci získavajú neskúšanku od riaditeľky školy

       

      Plavecká štafeta:

      zapojených 21 študentov (mix školy) v 3 štafetách odplávali spolu 7 975 m. 

      Poradie:

      Všetci zúčastnení plavci si vyplávali za svoj výkon neskúšanku od riaditeľky školy + sladkú odmenu.

      Link:

     • Poznávame prírodu Považskej Bystrice

     • Študenti druhého ročníka OA PB sa zúčastnili turistickej vychádzky do okolia PB. Každá trieda mala na to určený jeden deň. II.A navštívila dňa 13.sept 2021 Manínsku tiesňavu, a vystúpila na neďaleký skalný útvar Bosmany /659m.n.m./. II.A svoju túru začala na začiatku Manínskej tiesňavy. Počas celej prehliadky im profesor Židzik robil výklad o skalných útvaroch a ich vývoji. Návrat domov po výstupe na Bosmany sme neabsolvovali autobusom, ale pokračovali sme peši popod Veľký Manín, ponad Praznov, Podmanín a cez kalváriu sme sa vrátili späť do mesta.

      II.C absolvovala výstup na neďaleký kopec Klapy /653 m.n.m/, domácimi nazývaný tiež Cigánka, vzdialený od školy 9km. Cestu sme začali pri škole a cestou cez Orlové a ponad Uhry sme sa dostali až do sedla Klapy. Silní jedinci absolvovali výstup na vrchol, ostatní počkali v sedle. Cesta späť viedla rovnako ako tam. Spolu sme prešli 18 km. 

      Pre triedu II.D máme pripravenú podobnú túru ako tieto dve triedy.

     • Dobývanie Považského hradu

     • V dňoch 8.-10.septembra absolvovali naši prváci výstup na neďaleký Považský hrad. V peknom počasí všetci zvládli túto 11 km pešiu turistiku. Na hrade sa študenti občerstvili, videli blízke i ďaleké okolie. Bola to výborná príležitosť na upevnenie triedneho kolektívu a spoznanie okolia a histórie nášho mesta.

     • Európsky týždeň športu

     • "Obchoďáci športujú"

      V utorok 14.9.2021 sa na našej škole uskutoční športový deň, ktorého sa zúčastnia študenti 1. až 3. ročníka. Športový deň pod názvom “Obchoďáci športujú“ bude prebiehať v dvoch štafetových disciplínach, z ktorých si študenti môžu vybrať, ktorú absolvujú. V bežeckej a plaveckej štafete sa študenti striedajú tak, aby odbehli/odplávali v danom čase čo najväčšiu vzdialenosť počas 45 minút.

       

      Časový harmonogram:

       

      Bežecká štafeta

      1. ročník – zraz 7:45 (pred telocvičňou),
                          štart štafety 8:00
                          koniec 8:45
      2. ročník – zraz 8:45 (pred telocvičňou),
                          štart štafety 9:00
                          koniec 9:45
      3. ročník – zraz 9:45 (pred telocvičňou),
                          štart štafety 10:00
                          koniec 10:45

       

      Plavecká štafeta

      zraz 9:45 pred plavárňou

      štart štafety 10:00

      koniec  10:45

       

      Kompletný informačný "letáčik" aj s obrázkami sa nachádza nižšie.

      Link:

     • Dôležitý oznam k nástupu

     • Vážení rodičia, milí študenti,
      slávnostné otvorenie školského roku 2021/2022 sa uskutoční dňa 02. 09. 2021 o 08.00 hod. pred budovou školy. Vzhľadom na aktuálnu situáciu je potrebné pri nástupe postupovať podľa pokynov a usmernenia MŠVVaŠ SR. Z tohto dôvodu Vás prosím, aby ste si všetci vytlačili a vyplnili tlačivo Vyhlásenie o bezpríznakovosti (nájdete ho priložené pod textom) a pri nástupe do školy ho študenti odovzdajú svojim triednym učiteľom.

      Študenti ani zamestnaci školy sa pred nástupom do školy NEMUSIA dať testovať.

      Ďakujem  veľmi pekne za spoluprácu.
      Teším sa na Vás!
      S pozdravom
      Katarína Dudrová
      riaditeľka školy

      Vyhlasenie_o_bezpriznakovosti.docx​​​​​​​​​​​​​​

       

     • Vážení rodičia, milí študenti,

     • závisí len a len od nás, nášho prístupu a zodpovednosti, ako bude nasledujúci školský rok prebiehať. Zažili sme veľmi dlhé obdobie dištančného vzdelávania, ktoré preverilo naše IT zručnosti, ale aj zodpovednosť, samostatnosť, čestnosť, schopnosť si zmysluplne zorganizovať svoje povinnosti. Nebolo to pre nikoho jednoduché obdobie. Som presvedčená, že našu školu navštevujú inteligentní a uvedomelí študenti, ktorí si túto skutočnosť uvedomujú a spravia všetko pre to, aby sme sa mohli po celý školský rok stretávať dennodenne pri prezenčnom vyučovaní.

      Dovoľujem si Vás preto v krátkosti oboznámiť s opatreniami, ktoré vydalo 17. 08. 2021 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ SR) v súvislosti s nástupom do škôl a organizáciou školského roka 2021/2022. Je povinnosťou nás všetkých ich dôsledne dodržiavať.

       

      Základné opatrenia

      1. Pri prvom nástupe do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 3 a viac po sebe nasledujúcich dní (vrátane víkendov a sviatkov) predkladá zákonný zástupca alebo plnoletý žiak svojmu triednemu učiteľovi „Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ žiaka.(Vyhlásenie nájdete pod oznamom o slávnostnom otvorení školského roku) Pri prvom nástupe 02. 09. odovzdá každý žiak svojmu triednemu učiteľovi vypísané tlačivo, pri neskoršom prerušení dochádzky do školy zašle toto vyhlásenie pred svojim nástupom cez edupage.

      2. Komunikácia školy so zákonnými zástupcami a žiakmi školy prebieha prioritne a najrýchlejšie cez edupage, preto odporúčam, pokiaľ tak ešte nemáte, aby ste si aplikáciu stiahli do svojich mobilných telefónov. K potrebným informáciám zo strany školy sa dostanete okamžite.

      3. Žiak s príznakmi musí zostať doma. Pokiaľ neviete vylúčiť príznaky, kontaktuje bezodkladne detského lekára. Pokiaľ sa žiak pri vstupe do školy po trojdňovej absencii nepreukáže vyhlásením, považuje sa za príznakového, nebude mu umožnený vstup do školy.

      4. Minulý týždeň sme zisťovali záujem/ nezáujem rodičov a plnoletých žiakov o samovyšetrovacie AG testy. Akonáhle budú testy v škole, budú rozdávané na podpis zákonným zástupcom a plnoletým žiakom, ktorí vyjadrili o testy záujem. O dátume a čase vydávania testov budeme informovať cez edupage. Týmito testami budete mať možnosť vykonať dobrovoľné samotestovanie Ag testami v domácom prostredí (odporúčam v pondelok a vo štvrtok ráno pred nástupom do školy). V prípade pozitívneho výsledku samotestovania Ag testom žiaka žiak zostáva doma, kontaktuje svojho triedneho učiteľa a detského lekára.

      5. Všetci žiaci a zamestnanci školy musia mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom alebo respirátorom počas celého vyučovania. Zároveň je nutné dodržiavať opatrenia na princípe ROR – Rúško, Odstup, Ruky.

      6. Zákonný zástupca žiaka alebo plnoletý žiak sa môže ospravedlniť z vyučovania na 5 po sebe nasledujúcich dní. Pri absencii dlhšej ako 5 po sebe idúcich vyučovacích dní musí predložiť žiak svojmu triednemu učiteľovi potvrdenie od svojho detského lekára, v opačnom prípade pôjde o neospravedlnenú absenciu na vyučovaní, ktoré môže mať za následok udelenie východného opatrenia alebo zníženú známku zo správania.

      7. Vstup cudzím osobám do priestorov školy je možný len s výnimkou potvrdenou riaditeľkou školy a „Písomným vyhlásením o bezpríznakovosti“ danej osoby.

      8. Všetky osoby, ktoré vstupujú do budovy sú povinné si dezinfikovať ruky.

      9. Ranný filter sa bude vykonávať každý deň v čase od 7.15 do 7.45 hod. povereným zamestnancom školy. Ak je vstupujúcemu do budovy nameraná telesná teplota pri prvom meraní 37,5° C a viac, meranie sa zopakuje po 5 minútach. Ak je pri druhom meraní nameraná telesná teplota viac ako 37,5°C, zopakuje sa ešte 3.meranie po ďalších 5 minútach. Ak bude aj po 3. meraní teplota vyššia ako 37,5°C, nebude mu umožnené zúčastniť sa vyučovania.

      10. Hromadné podujatia (exkurzie a účelové cvičenia) sa budú uskutočňovať bez premiešavania tried, rodičovské združenia sa budú organizovať individuálne alebo dištančne. Organizácia stužkovej slávnosti sa riadi usmerneniami COVID automatu o hromadných podujatiach. (V prípade zhoršenia pandemickej situácie v okrese hrozí jej obmedzenie alebo zrušenie, najmä pokiaľ potenciálni účastníci nebudú plne zaočkovaní.) Žiakom 4. ročníka odporúčam zistiť si u prevádzkovateľa podmienky, ktoré si stanovuje pri organizovaní stužkovej slávnosti.

      11. Telesná a športová výchova sa bude organizovať v prípade priaznivých klimatických podmienok v exteriéri, v prípade nepriaznivého počasia v telocvični. Povolené je využívať akékoľvek športoviská.

      12. Odborná prax na pracovisku zamestnávateľa sa riadia aktuálnymi nariadeniami UVZ SR.

      13. V prípade akýchkoľvek nejasností kontaktujte prosím svojho triedneho učiteľa.

       

      Príznaky a ochorenie COVID-19

      1. Podľa COVID automatu MŠVVaŠ SR vydaného 17. 08. 2021 budú školy otvorené vo všetkých farbách okresov. Vyučovanie sa bude prerušovať len v jednotlivých triedach, nie v celej škole. Ak sa v triede vyskytne žiak alebo zamestnanec pozitívny na ochorenie COVID-19, pôjdu žiaci z triedy do 14-dňovej karantény (okrem tých, ktorí si uplatňujú výnimku z karantény)

      2. Do karantény na 14 dní musia ísť osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s osobou pozitívnou na COVID-19 počas obdobia 2 dní pred jej testovaním alebo objavením sa prvých klinických príznakov. Povinnosť karantény po úzkom kontakte sa nevzťahuje na osoby, ktoré:

      • je najmenej 14 dní po aplikácii 2. dávky očkovacej látky (Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Sputnik V)

      • je najmenej 21 dní po aplikácii 1. dávky očkovacej látky (Johnson and Johnson),

      • je najmenej 14 dní po aplikácii 1. dávky očkovacej látky, ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19 alebo

      • prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie ako 180 dňami a nevyskytujú sa u nej klinické príznaky ochorenia COVID-19.

      3. Výnimku z karantény v prípade výskytu osoby pozitívnej na ochorenie COVID-19 v triede si môžu uplatniť:

      • žiaci , ktorí prekonali ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní (na základe výsledku PCR testu, Ag testu, testu na protilátky),

      • plne očkovaní žiaci alebo žiaci zaočkovaní 1. dávkou do 180 dní od prekonania ochorenia. 

      • Žiaci sú povinní pri nástupe do školy, najneskôr 6.9. 2021 predložiť svojmu triednemu učiteľovi „Oznámenie o výnimke z karantény“. (tlačivo dostanú žiaci od svojich triednych učiteľov) Prosím Vás o spoluprácu, potrebujeme túto informáciu kvôli prípadnej karanténe žiakov z triedy a s ňou súvisiacou ďalšou organizáciou vyučovania v danej triede.

      4. Ak žiak v priebehu dňa vykazuje niektorý z možných príznakov ochorenia COVID-19, umiestnime ho do zasadačky a budeme kontaktovať rodiča, aby ho bezodkladne vyzdvihol. Pokiaľ vykazuje príznaky plnoletý žiak, opustí bezodkladne budovu školy sám.

      5. U osobách s potvrdeným ochorením COVID-19 nie je možné predčasne ukončiť domácu karanténu/ izoláciu po obdržaní negatívneho výsledku RT-PCT testu.

       

      Prajem všetkým pevné zdravie a študentom nech sa v novom školskom roku darí!

      S pozdravom
      Katarína Dudrová

      riaditeľka školy

      P.S. Komplexné nariadenia MŠVVaŠ SR k nástupu do škôl nájdete na https://www.minedu.sk/skolsky-semafor/

     • Oznam pre študentov

     •           Študenti,ktorí sa doteraz stravovali, ale aj noví študenti, ktorí nepoužívali čip alebo iné medium na stravu sa musia prísť OSOBNE ZAREGISTROVAŤ. Prineste si prosím so sebou napríklad kartu na MHD , ISC kartu, prípadne dochádzkový čip, ktorí používate, tu sa to zosníma a bude Vám pridelené IDENTIFIKAĆNÉ ČÍSLO. Toto ID číslo budete používať pri platbe na účet, ako varibilný symbol. Takisto toto číslo použijete pri regestrácii   v aplikácii Strava.cz cez ktorú budete si prihlasovať odhlasovať stravu.

                V prípade dalších informácii ma prosím kontaktujte v čase     

       od 7.00hod -14.00 hod v kancelárii školskej jedálne.

       

      tel.číslo:042/43405,  0905 77 11 08 Surová Monika

      email: kuchyna.sos@gmail.com

      Z DôVODU PANDEMICKEJ SITUÁCIE SI MUSÍTE NOSIŤ                  SVOJ VLASTNÝ PRÍBOR

      Poznámka: administrátor stránky nezodpovedá za obsah a formu oznamu

     • Oznam pre budúcich prvákov

     • ISIC karty, ktoré ste si objednali,  budú na začiatku školského roku rozdávať triedni učitelia.

      Zabezpečiť si treba fotografiu rozmerov ako na občiansky preukaz.

  • Kontakty

   • Obchodná akadémia, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica
   • sekretariat@oapb.sk
   • web@oapb.sk
   • +421 42 432 38 42 (sekretariát) +421 42 432 38 63 (zástupkyne) +421 42 432 22 35 (spojovateľka)
   • Jesenského 259/6 017 44 Považská Bystrica
   • E-mail učiteľov: meno.priezvisko@oapb.sk (bez diakritiky)
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje