• Erasmus+ v Holandsku

     • V dňoch 11. 10. - 15. 10. 2021 sa garantky projektu Erasmus+ PhDr.Miroslava Hamárová, Mgr.Tatiana Richardson a  žiaci 3. A triedy Gabriela Briestenská, Martina Kameníková, Adrián Masný, Michaela Matejková, Alexandra Ondrušová a Alexandra Stachová zúčastnili  medzinárodného projektu  Erasmus+ v Holandsku. Odcestovali sme v ranných hodinách na letisko do Viedne a letecky sme sa prepravili do Eindhovenu v Holandsku. Odtiaľ nás čakala cesta autobusom a vlakom a vo večerných hodinách sme už boli na mieste v Oldenzaale, kde sme boli ubytovaní. Druhý deň sme sa zapojili do aktivity ,,Cross the line” a spoznali sa tak viac navzájom s ostatnými výmennými partnermi z Nórska, Holandska a Nemecka. Následne sme každá krajina prezentovali vopred pripravenú prezentáciu o Startupoch v našej krajine. Absolvovali sme prednášku Mitchella Browna o motivácii a úspechu a večer nechýbala grilovačka a spoločná zábava s názvom ,,Black night”. V stredu sme odcestovali do mesta Enschede, kde sme navštívili futbalový štadión FC Twente a neskôr sme mali ďalšiu prednášku o biznise v budove vyššej školy Saxion. Nechýbal čas na nákupy a večer sme mali úžasnú večeru v talianskej reštaurácií Happy Italy. Večerný program doplnil biliard a dobrá nálada, ktorá nás sprevádzala celý čas. Vo štvrtok sme navštívili školu študentov z Holandska Roc van Twente v meste Hengelo, kde sme mali  workshop a vychutnali sme si výborný obed a večeru v meste Almelo. Večer, po návrate na ubytovanie, sme sa rozlúčili s výmennými partnermi a v piatok skoro ráno sme sa už vydali na celodennú cestu domov. Veľmi sme si pobyt užili, priniesli sme si nezabudnuteľné spomienky a množstvo poznatkov a skúseností do života. Už sa veľmi tešíme na príchod našich zahraničných partnerov na Slovensko! 

      Martina Kameníková 3. A

     • ERASMUS DAYS 2021 NA OBCHODNEJ AKADÉMII POVAŽSKÁ BYSTRICA

     • Obchodná akadémia sa s chuťou zapája do aktivít v rámci Erasmus Days. Svoju činnosť sme rozdelili na viacero úsekov. Naši prváci(1.A) spolu so svojou triednou učiteľkou PaedDr. Lenkou Slaziníkovou vyčistili a upratali verejné priestory – zrealizovali sme tak  Zelený Erasmus+.

      Počas Erasmus Days sa naši študenti z 3. A spolu so svojimi vyučujúcimi – PhDr. Mirkou Hamárovou a Mgr. Táňou Richardson zúčastňujú mobility v Holandsku spolu s partnerskými školami z Nemecka, Holandska a Nórska v rámci  projektu Start Up International. Cieľom  aktivít je zaviesť predmet Podnikanie do kurikula a urobiť prieskum o startupoch v jednotlivých krajinách. Aktuálne správy z každého dňa nájdete na FB.

      Pre nedočkavcov – naši študenti nám  pripravili skvelú nástenku o svojom projekte, viac sa dozvieme osobne po ich návrate domov. Tešíme sa na všetky novinky, ktoré nám prinesú. :-)

     • Európsky deň jazykov 28.9.-12.10.2021

     •      Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov a podporiť rozvoj viacjazyčnosti a kultúrnej rozmanitosti.

           Na našej škole prebiehal tento projekt v týždni od 28. 9. do 12. 10. 2021, počas ktorého sme splnili náš vytýčený cieľ a spoločne sme tak učitelia cudzích jazykov ako aj žiaci dokázali, že cudzie jazyky sa dajú učiť aj hravou formou cez povzbudzovanie  a rozvíjanie  komunikačných zručností v zábavnom a nestresujúcom kontexte.

           Naši učitelia si pre žiakov pripravili množstvo zaujímavých aktivít, napr. jazykové hry, kvízy, hádanky, žiaci spievali pesničky, precvičili si jazykolamy, najdlhšie slová používané v krajinách EU, idiómy v bežnom živote, vytvorili jedálny lístok európskych krajín, pexeso na rozšírenie slovnej zásoby. V rámci aktivity Cestujeme po Európe si osvojovali najčastejšie používané výrazy vo viacerých jazykoch a na základe vypočutého textu sa snažili rozpoznať cudzí jazyk. Žiaci počas týchto niekoľkých  dní dokázali, že majú k jazykom pozitívny vzťah, o čom svedčí aj ich aktivita na hodinách.

           Európsky deň jazykov vyhodnotili žiaci aj učitelia anglického, nemeckého a ruského jazyka ako skvelý, zábavný a poučný. Veľký prínos videli najmä v tom, že sme si všetci uvedomili, aký veľký význam má výučba cudzích jazykov a že učiť cudzí jazyk sa dá aj inak, a to zábavnejšie a s úsmevom na tvári. Ďalší rok si ho určite zopakujeme znova.

           My učitelia veríme, že touto cestou sa nám podarilo naďalej udržať záujem našich žiakov o cudzie jazyky.

           Známy nemecký filozof povedal: „Kto hovorí cudzím jazykom len trochu, má z neho väčšiu radosť než ten, kto ho ovláda dobre.“

                                                                                                                                        PaedDr. L. Slaziníková

   • Kontakty

    • Obchodná akadémia, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica
    • sekretariat@oapb.sk
    • web@oapb.sk
    • +421 42 432 38 42 (sekretariát) +421 42 432 38 63 (zástupkyne) +421 42 432 22 35 (spojovateľka)
    • Jesenského 259/6 017 44 Považská Bystrica 017 44 Považská Bystrica Slovakia
    • E-mail učiteľov: meno.priezvisko@oapb.sk (bez diakritiky)
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje