• Skladík micro:bit

• Plán:

Na hodinách ekonomiky plánujeme vytvoriť 3D model skladu, po ktorom by sa pohybovalo autíčko – Ring:bit Car podľa zadaných príkazov. Študenti si najskôr naprogramujú pohyb autíčka podľa čiary nakreslenej na podlahe modelu skladu medzi jednotlivými regálmi. Predstierali by tak príjem a výdaj materiálu. Ďalšou úlohou by bolo naprogramovanie pohybu autíčka podľa načítaných obrazcov pomocou Smart AI Lens Kit napr. QR kódov, ktoré by predurčili jeho cestu ku konkrétnemu regálu v sklade. Cieľom tejto aktivity je simulovať pohyb zariadenia po sklade. Postupnými krokmi si študenti budú vedieť názorne predstaviť tok materiálu v skladovom hospodárstve a jeho automatizáciu.

• Video

• Model skladu pozostáva z bielej podložky (stará biela tabuľa) a z regálov vytvorených zo zvyškov čiernej peny používanej na výrobu matracov. Na modelovanie tovaru boli použité kvádre z Lega. Kamera Smart AI Lens načítala príslušné označenie (písmeno) tovaru a atíčko Ring:bit Car podľa zadaných príkazov prišlo k danému miestu v sklade. Nakoniec sa autíčko vrátilo naspäť na východiskové miesto.

(video z tvorby)