• OA hosťovala zahr. partnerov projektu Erasmus+

      Projekt Erasmus+ pod názvom Start Up International sa po dvoch rokoch dostal do záverečnej fázy. Po pravidelných online stretnutiach študentov a učiteľov, študentskej návšteve v Holandsku a učiteľskej návšteve v Nórsku, prišlo na rad Slovensko.
      Najväčšou výzvou pre Obchodnú akadémiu v Považskej Bystrici bolo zorganizovanie 5-dňového pobytu v Považskej Bystrici a okolí pre zahraničných účastníkov v dňoch 13.6. – 17.6.2022. Organizátorky pobytu M. Hamárová a T. Richardson v spolupráci so študentami OA pripravili pestrý program.
      Exkurzia v KIA MOTORS Žilina s anglicky hovoriacim sprievodcom ukázala proces výroby automobilov od začiatku až po opustenie auta z montážnej linky. Po exkurzii nasledovala nenáročná turistika vo Vrátnej doline, ktorá očarila zahraničných hostí krásnou prírodou. Ďalší deň sme pokračovali v turistickom duchu, vyšli sme na Považský hrad, kde sa študenti oboznámili s r

     • Podporujeme mladé talenty

      Do 10. ročníka súťaže Mladý talent Považskej Bystrice 2022 sa z našej školy zapojili traja študenti. V kategórii Šport Nikoleta Trníková, ktorá aj na slávnostnom vyhlásení výsledkov obsadila v tejto kategórií prvé miesto. V kategórii Podnikateľský plán do finále postúpili dve naše práce Nikola Chlebanová Recihriská a tím Lepšie Slovensko v zložení: Rastislav Dudr, Kristína Mončeková a Sára Lapúniková. Všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa úspechov v ďalšej práci.
      ML

     • Najvzácnejšia návšteva alebo návrat domov

      Je mi cťou a potešením, že som mohla byť súčasťou stretnutia po 50. rokoch týchto úžasných PRVÝCH absolventov Strednej ekonomickej školy, dnešnej Obchodnej akadémie v Pov. Bystrici spolu s ich triednou učiteľkou Mgr. Martou Topočániovou. Sú to všetko stále veľmi energické a usmiaté ženy plné života a bola to radosť zdieľať s nimi ich spomienky na ich študentské časy. Prajem im naďalej veľa pevného zdravia a dovidenia o 5 rokov!
      K. Dudrová

     • Oznam z jedálne SOŠ

      Oznamujeme žiakom všetkých škôl aj všetkým učiteľom a zamestnancom škôl, že 30.6.2022 (štvrtok) sa budú obedy vydávať od 9.30 hod. – 10.30 hod., nakoľko SOŠ strojnícka má v jedálni slávnostný obed.
      Za pochopenie ďakujem.
      Surová Monika, vedúca jedálne SOŠ

     • Účelové cvičenie druhý ročník

      Vo štvrtok 23. júna 2022 sa uskutočnilo účelové cvičenie pre všetkých žiakov druhého ročníka. Ráno sme sa spred školy presunuli na štadión MŠK, kde si pre nás vyučujúci pripravili 4 stanovištia. Na každom jednom z nich sme si povedali dôležité informácie, ktoré by sme mali vedieť: ako pracovať s kompasom, buzolou a mapou, čo všetko si treba vziať na turistiku, ako prebieha evakuácia, ako poskytnúť prvú pomoc aj na čo všetko sa dajú využiť liečivé bylinky. Po absolvovaní všetkých stanovísk sme si mohli na štadióne za teplého letného počasia zahrať loptové hry. Tešíme sa na KOŽaZ, ktorý nás čaká v 3. ročníku, a na ktorom sa určite dozvieme ešte viac užitočných informácii.
      Simona Cesnáriková 2. A

     • Účelové cvičenie prvý ročník

      Príspevok si pre Vás pripravili Lívia Ragulová a Klára Turzová z I. D a I. A. Začítajte sa:
      „V piatok 17. 6. 2022 sme sa vybrali spolu s našimi telocvikármi: Mgr. Ivanom Židzikom, Mgr. Dušanom Novákom a ďalšími profesorkami: Ing. Miriam Lidajovou, Ing. Máriou Minárikovou a Ing. Miroslavou Kerepeckou na účelové cvičenie.
      Konalo sa na MŠK štadióne v Považskej Bystrici. Boli sme rozdelení do skupín podľa tried a program mal 4 časti. Prvá a druhá časť preverila naše znalosti o tom, ako by sme postupovali pri prvej pomoci a čo je pre nás dôležité v núdzovej situácii napr. čo by sme si vtedy vzali so sebou. V tretej časti boli zaujímavosti z prírodnej medicíny: akupresúra, bylinky, tinktúry, olejčeky ... A štvrtá časť obsahovala orientáciu podľa mapy a kompasu a určovanie azimutu. Nechýbala ani fyzická aktivita, ktorú pre nás pripravila Ing. Miroslava Kerepecká. Osviežili sme si znalo

     • Plavecký výcvik na OA

      Zhodnotenie priamo od druhákov:
      „Počas maturitného týždňa, t. j. od 23. do 27. mája 2022 sa žiaci druhého ročníka spolu s pánom učiteľom Novákom a pánom učiteľom Židzikom zúčastnili plaveckého výcviku na plavárni v Považskej Bystrici.
      Každá trieda mala na plavárni vyhradenú 1 hodinu denne. Celý týždeň sme sa zdokonaľovali v plávaní, naučili sme sa aj ako správne skočiť šípku do vody, ale najmä sme sa zabávali. Na konci týždňa, v piatok, sme si odmerali sily v preteku, dostali sme sladkú odmenu s neskôr aj známku z telesnej výchovy.
      Tento plavecký výcvik väčšina hodnotí pozitívne. Potešilo nás, že sme robili niečo nové a iné, ale najviac sme boli radi za to, že sme strávili celý týždeň mimo školy. 😊“

     • Súťaž v písaní na PC

      Dňa 22. júna 2022 sa uskutočnila na našej škole súťaž v písaní na PC o najlepšieho prváka a najlepšieho druháka. Súťaže sa zúčastnilo 32 žiakov; 18 prvákov a 14 druhákov.
      Žiaci 1. ročníka písali 10-minútový odpis v programe ATF alebo ATF Editor. Na 1. mieste sa umiestnil Jakub Kardoš z 1. A triedy s výkonom 203 ČÚ/min.
      Žiaci 2. ročníka písali 10-minútový odpis v programe ATF Editor. Na 1. mieste sa umiestnila Mária Šafáriková z 2. C triedy s výkonom 213 ČÚ/min.
      Všetkým žiakom ďakujeme za účasť. Kl, Tv

     • Oznam

      Milí študenti!
      Aby ste mohli aj v ďalšom školskom roku využívať svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<2 na všetky zľavy a výhody doma a v zahraničí, je potrebné predĺžiť jeho platnosť.
      Zakúpte si známku ISIC v hodnote 10 € na www.objednaj-preukaz.sk. Pokiaľ tak spravíte ešte tento týždeň, môžete si zvoliť možnosť doručenia na školu a ušetriť na poštovnom.
      V prípade, že si známku objednáte neskôr, počas nasledujúcich týždňov (od 27. 6.), známka vám bude doručená domov s kuriérskym poplatkom 3 €. Objednajte si známku teraz a už budúci týždeň si ju môžete vyzdvihnúť v škole.

  • Partneri

  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Piatok 1. 7. 2022
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
  • Kontakty

   • Obchodná akadémia, Jesenského 259/6, 017 44 Považská Bystrica
   • sekretariat@oapb.sk
   • web@oapb.sk
   • +421 42 432 38 42 (sekretariát) +421 42 432 38 63 (zástupkyne) +421 42 432 22 35 (spojovateľka)
   • Jesenského 259/6 017 44 Považská Bystrica 017 44 Považská Bystrica Slovakia
   • E-mail učiteľov: meno.priezvisko@oapb.sk (bez diakritiky)
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje